Athletic Director Dr. Mike Roller
Baseball High School Head Coach Brad Coon
Baseball Assistant Bill Anderson
Baseball MS Head Coach Aaron Spragg
Baseball Middle School Assistant Bill Wood    
Girls Basketball Head Coach  Ryan Roller
Girls Basketball Assistant  Reid Hillin
Girls Basketball Assistant  Daree Merritt
Middle School Girls Basketball Head Coach Emily High
Middle School Girls Basketball Assistant Alex Keck
Boys Basketball Head Coach  Will Mantlo
Boys Basketball Assistant Andrew Greer
Boys Basketball Assistant TBD
Middle School Boys Basketball Head Coach  Jay Walton
Middle School Boys Basketball Assistant Franklin Bennett
Middle School Boys Basketball Assistant Malik Mims
High School Bowling Head Coach  Diana Benson
High School Bowling Assistant Kara Ford
Cheerleading - Varsity Football Coach Donna Brasher
Cheerleading - Varsity Basketball Coach  Miranda Giles
Cheerleading - JV Football Coach  Martha Ann Hawkins
Cheerleading- Middle School Basketball Coach Janene Ezell
Cheerleading- Middle School Football Coach Katie Batson
Cheerleading - Competition Squad Kayleigh Mencia and Savannah Pickens
Cross Country Head Coach Jordan Wilson
Cross Country Assistant Coach Loren Cagle
Middle School Cross Country Head Coach Scott Broadway
Middle School Cross Country Assistant  Alex Keck
High School Head Football Coach  Scott Tillman
Football Assistant  Todd Cunningham
Football Assistant  Andrew Stewart
Football Assistant  Tim Taylor
Football Assistant  Mark Pugh
Football Assistant  John Green
Football Assistant  Justin Bogunia
Football Assistant Marc Mariani
Middle School Football Head Coach  Dale Binkley
Middle School Football Assistant Dallon Hudson
Golf Head Coach  Greg Wilder
Golf Assistant Coach Brett Ramsey
Middle School Golf Head Coach  Ryan Nikolaus
High School Hockey Coach Rich Melin
High School Hockey Assistant Coach Mark Hobin
Boys Soccer Head Coach  Ryan Bouch
Middle School Boys Soccer Head Coach  Franklin Bennett
Girls Soccer Head Coach  Amber Spragg
Girls Soccer Assistant Marc Fatton
Middle School Girls Soccer Head Coach  Layne Collier
Softball Head Coach  Amy Freije
Softball Assistant  Kristin Sturdivant
Middle School Softball Head Coach  TBD
Middle School Softball Assistant Hannah Shong
Swimming Head Coach  Joe Fridrichsen
Swimming Assistant  Nathan Pugh
Tennis Head Coach  Lynn Griffith
Tennis Assistant  Ryan Nikolaus
Tennis Assistant  Reagan Panovec
Boys Track Head Coach  Tim Taylor
Boys Track Assistant  David Morris
Middle School Boys Track Head Coach  John Green
Middle School Boys Track Assistant TBD
Girls Track Head Coach  Todd Cunningham
Girls Track Assistant  Andrew Stewart
Middle School Girls Track Head Coach  Griffin Johnson
Middle School Girls Track Assistant  TBD
Head Volleyball Coach  Jake House
Volleyball Assistant  Mallory Mitchen
Volleyball Assistant  Ashley Jones
Middle School Volleyball Head Coach  Sara Mitchell
Director of Strength & Conditioning Bryan Van Vleet